Hp inkjet ها چگونه کار می کنند

Hp inkjet ها چگونه کار می کنند ، آیا تا به حال به این فکر کرده اید که عملکرد کارتریج های جوهرافشان در چاپگر های اچ پی چگونه میباشد. همانطور که همه می دانیم چاپگرها نقش مهمی را در کارهای اداری و دفتری برای ما دارند.اما همین چاپگرها توسط یک ماده ی مصرفی به نام کارتریج عملیات چاپ را انجام میدهند.

 

 

Hp inkjet

همانطور که می دانید کارتریج ها به دو دسته تقسیم می شوند. دسته ی اول کارتریج های جوهرافشان هستند. که از جوهر برای چاپ استفاده می کنند و دسته ی دوم کارتریج لیزری اند که از پودری به نام تونر دارند.با این وجود نوع کار این دو کارتریج با یکدیگر متفاوت می باشد. تونر یک نوع پلیمر جامد است که بسیار شبیه به پودر و گرد می باشد. این قطعه توسط فشار الکترواستاتیک و قانون گرما عملیات چاپ را انجام می دهد.  مگنت کارتریج های اچ پی چگونه کار می کند؟

 

 

Hp inkjet
Hp inkjet

 

اما اگر یخواهیم جمع بندی کنیم متوجه می شویم در نهایت هر دو نوع، کارتریج ها وظیفه ی چاپ را بر عهده دارند. به موضوع اصلی می پردازیم. کارتریج های جوهرافشان چگونه کار می کنند. کارتریج های جوهری یک یا چند صفحه را از طریق روزنه های کوچک روی هد خود می توانند. به وجود بیاورد.

 

عملکرد کارتریج های جوهرافشان Hp

اکثر این کارتریج ها از یک رنگ مشکی و سه رنگ اصلی تشکیل شده اند. جوهر ها نیز حباب های حرارتی هستند. این به این معنی است که کارتریج ها از حرارت برای تولید جوهر استفاده می کنند. همچنین نازل های سر ( هد ) کارتریج دارای مقاومت های ریزی هستند. که هنگام عبور از یک گرم گرما تولید می‌شوند و جریان الکتریکی از طریق آن ها بخار جوهر را ایجاد می کند. پس از انجام این چند مرحله حباب ها وظیفه دارند که مقدار جوهر لازم را از طریق نازل به صفحه ی کاغذ منتقل کنند.

 

عملکرد کارتریج های جوهرافشان Hp
Hp inkjet

 

بسته به نوع چاپگرهای اچ پی و نوع چاپ در خواستی شما، سرعت انتقال جوهر به صفحه ی کاغذ متغیر می‌باشد. کارتریج های اچ پی این توانایی را دارند که در ثانیه هزاران بار جوهر مورد نظر را به کاغذ منتقل کنند. اگر بخواهیم سرعت پیش فرض از این نازل ها در نظر بگیریم باید بگوییم که سرعت آنها تقریبا حدود ۲۲ مایل در ساعت می باشد. اما در نهایت،برای ما و کاربران کیفیت صفحات چاپ شده مهم است.

 

مواد مصرفی پرینترهای جوهری

در رابطه با کیفیت چاپ نیز باید بگویم که به طور کلی این کیفیت با واحد dpi اندازه گیری می شود. هر چقدر تعداد dpi بیشتر باشد وضوح تصویر برای چاپ بیشتر می شود. نوع و کیفیت کارتریج ها در عملیات چاپ حرف اول را می‌زنند. در نظر داشته باشید که برای چاپ با کیفیت بالاتر حتما ازکارتریج اورجینال استفاده نمایید. شما می توانید برای تهیه کارتریج های اورجینال اچ پی با کارشناسان ما در نمایندگی اچ پی تماس حاصل فرمایید.تفاوت کارتریج اورجینال و فیک در چیست.

 

لازم است بدانید که برای پیدا کردن و طراحی جوهر کارتریج های جوهرافشان زمان زیادی لازم است و در این راه هزاران بار این جوهر،مورد آزمایش و بررسی قرار می گیرد. اولین بار اچ پی در سال ۱۹۸۴ کار با کارتریج جوهرافشان را شروع کرد. به طوری که از کارتریج جوهرافشان برای چاپگرهای دستی یا همون ماشین های تحریر استفاده می شد. روبان های آغشته به جوهر پشت ماشین های تحریر قرار می گرفتند و کلمات دستور داده را روی کاغذ چاپ می‌کردند.

 

 

 

مواد مصرفی پرینترهای جوهری
Hp inkjet

جوهر در پرینتر های اچ پی | Hp inkjet

اما هم اکنون روند، چاپ بسیار راحت تر شده و دیگر نیازی به تایپ کردن به صورت دستی نیست. تنها کافیست با یک رایانه یا گوشی به پرینترهای اچ پی وصل شوید و دستور چاپ را به سیستم بدهید. در ابتدا پرینترهای جوهرافشان محبوبیت بالایی در مصرف خانگی و چاپخانه ها را داشتند. اچ پی این محبوبیت را مدیون مواد مصرفی ، یعنی کارتریج های جوهرافشان می باشد.زیرا که کارتریج های جوهر افشان مطالب را بسیار با کیفیت چاپ میکنند.در واقع می‌توان گفت که نقش مهمی را کارتریج های جوهرافشان در پرینترهای اچ پی ایفا می کنند.

 

جوهر در پرینتر های اچ پی | Hp inkjet
Hp inkjet

 

در نظر داشته باشید که پس از چاپ کردن اسناد خود رفته به رفته از مقدار جوهر کارتریج های جوهرافشان خود کاسته می شود. شما می توانید پس از اتمام ، کارتریج های جوهرافشان آنها را مجدداً خریداری یا شارژ نمایید. در نظر داشته باشید که کارتریج های فیک و تقلبی جوهرافشان در بازار بسیار زیاد می باشد. اگر کارتریج تقلبی در دستگاه خود استفاده کنیم چه اتفاقی می افتد؟شاید این سوال بسیاری از کاربران باشد که چرا نمی‌توانیم از کارتریج های رده پایین تر در پرینتر های جوهرافشان استفاده کنیم.

 

نوع کار کارتریج ها در پرینتر های HP

در نظر داشته باشید که اگر کارتریج مورد استفاده ی شما به خوبی کارتریج های اورجینال نباشد. می توانند در چاپگر شما اختلال ایجاد کند و پس از مدتی به هد و دیگر قطعات پرینتر آسیب برساند. بهتر است پس از خرید کارتریج نو کارتریج های قبلی خود را بازیافت کنید. در رابطه با تعداد چاپ کارتریج های جوهرافشان باید بگوییم که.عموماً کارتریج های جوهرافشان تعدادی پیش‌فرض، از توانایی چاپ خود در دستورالعمل های تبلیغاتی استفاده می کنند. این تعداد می‌تواند بسته به نوع مدل چاپ شما بیشتر یا کمتر شود. برای خرید کارتریج های جوهرافشان با کارشناسان ما در نمایندگی اچ پی تماس حاصل فرمایید.

 

 

نوع کار کارتریج ها در پرینتر های HP
Hp inkjet
5/5 - (2 امتیاز)

مرکز ماشین های اداری و رایانه HP
در این مرکز خدمات شرکتی متمایز را تجربه کنید
-نصب نرم افزار حذف چیپ برای دستگاه های غیرقابل شارژ
-استفاده از پک اصلی تونر HP برای هر مدل بصورت مجزا
-بهره گیری از قطعات شرکتی با پارت نامبر اصلی در نمایندگی HP
-راه اندازی مجدد کلیه درام کیت های معیوب با قطعات اورجینال اچ پی

Inquiry for hp Cartridge

چنانچه از مدل کارتریج یا پرینتر خود مطلع نیستید در فرم زیر می توانید با سرچ از مدل پرینتر به کارتریج و برعکس برسید

Ask for Price
Get the price directly from the sales expert

جهت اطلاع از قیمت بروز کارتریج های HP با کارشناسان ما در ارتباط باشی

4 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *