HP search
Welcome to HP Customer Support
HP logo
نمایندگی کارتریج اچ پی – نمايندگی رسمی کارتریج hp – نمايندگی مركزی کارتریج اچ پی hp

درباره شارژ کارتریج های اچ پی hp

یکی از خدمات مهمی که توسط متخصصین نمایندگی پرینترهای اچ پی انجام می شود، شارژ کارتریج های اچ پی است. همواره توصیه می شود خود افراد اقدام به شارژ کارتریج نکنند. چراکه نکات مهمی وجود دارد که ندانستن و عمل نکردن به آنها سبب بروز ...
موضوع مقاله:
مقاله های مرتبط:

یکی از خدمات مهمی که توسط متخصصین نمایندگی پرینترهای اچ پی انجام می شود، شارژ کارتریج های اچ پی است. همواره توصیه می شود خود افراد اقدام به شارژ کارتریج نکنند. چراکه نکات مهمی وجود دارد که ندانستن و عمل نکردن به آنها سبب بروز خرابی در کارتریج و پرینتر می شود. در این مقاله، با نکات مهمی در این مورد آشنا می شویم.

شارژ کارتریج های اچ پی

شارژ کارتریج تنها به باز و بسته کردن پیچ و تعویض مواد آن خلاصه نمی شود. بلکه مسائلی همچون جا انداختن صحیح فنرها، مقدار پودر یا جوهر و غیره نیز اهمیت دارند. به همین دلیل تنها افراد متخصص و باتجربه قادرند بدون هیچ مشکلی اقدام به شارژ کارتریج های اچ پی نمایند.

متخصصان نمایندگی اچ پی، با انجام خدمات پس از فروش، شارژ یا تعمیرکارتریج های اچ پی را نیز بخوبی و در کمترین زمان ممکن انجام می دهند.

انواع شارژ کارتریج اچ پی

کارتریج های لیزری در دو نوع لیزری و جوهرافشان وجود دارند و شارژ هریک از این دو نوع، روش های خاص خود را دارد.

یکی از نشانه های فرا رسیدن زمان شارژ کارتریج در هر دو نوع کارتریج، کم رنگ شدن چاپ یا کاهش جوهر روی کاغذ است. با کم شدن پودر یا جوهر در کارتریج باید اقدام به شارژ کارتریج پرینتر کرد.

نحوه شارژ کارتریج های اچ پی

در کارتریج لیزری، ابتدا پیچ های کارتریج باز می شوند. دو قسمت جداسازی شده و درام و مگنت خارج می شوند. پس از بررسی آنها، قیمت تانک مخصوص پودر پر می وشد. درنهایت اجزای باز شده، به همان ترتیب بسته می شوند.

در کارتریج جوهری باید دقت بیشتری داشت زیرا حساس تر است. در این کارتریج باید سرعت عمل بیشتری به خرج داد و قبل از خشک شدن دستگاه، شارژ کارتریج جوهری اچ پی را بدرستی انجام داد.

اگر قطعه ی این کارتریج خشک شود، به احتمال 50 درصد پس از شارژ ممکن است بدرستی کار کند. درصورت عدم کارکرد صحیح، باید کارتریج دیگری را خریداری کرد. بنابراین به منظور پیشگیری از بروز این مشکلات، شارژ کارتریج چاپگر خود را به نمایندگی اچ پی بسپارید.

 

 

بهترین زمان برای شارژ کارتریج های اچ پی

همانطورکه گفته شد، کم رنگ شدن چاپ نشان از کم شدن جوهر یا پودر بوده و نشان دهنده زمان مناسب برای شارژ کارتریج است. علائم دیگر عبارتند از: افتادن خط هایی روی کاغذ، روشن شدن چراغ خطر بر روی چاپگر نیز از سایر علائم هشداردهنده درمورد فرا رسیدن زمان شارژ کارتریج هستند.

با مشاهده علائم فوق، توصیه می شود هرچه سریع تر برای شارژ کارتریج اچ پی خود اقدام نمایید. درصورتی که به موقع برای شارژ کارتریج های اچ پی خود اقدام نکنید، ممکن است مشکلاتی برای دستگاه شما ایجاد شود.

یکی از مشکلات رایج درصورت عدم شارژ به موقع، پودرریزی کارتریج است و همچنین ممکن است پودرها داخل دستگاه است. درصورت بروز چنین مشکلی، کل دستگاه باید سرویس و تعمیر شود.

نمایندگی شارژ کارتریج hp

با واگذاری کارتریج خود به منظور تعمیر یا شارژ به نمایندگی خدمات اچ پی، از مزایای زیر بهره مند می شوید:

 • قطعات اصلی و باکیفیت برای کارتریج اچ پی شما بکار می رود.
 • از پودر اورجینال استفاده می شود.
 • مراحل شارژ کارتریج یا تعمیر آن قابل پیگیری و ثبت است.
 • فاکتور رسمی ارائه می شود.

استفاده از مواد اورجینال برای کارتریج ضروری است. استفاده از پودرها یا قطعات غیر اورجینال سبب می شود عمر دستگاه شما را کاهش می دهد. بنابراین شارژ کارتریج های اچ پی و انجام خدمات دستگاه اورجینال خود را به نمایندگی های معتبر اچ پی بسپارید. برای جزئیات بیشتر در این مورد، با ما در تماس باشید.

5/5 - (1 امتیاز)
🔔 4 نفر پرسیدند!!!
 • شارژ کارتریج های لیزری رنگی اچ‎پی M477fdw گفته

  […] درمورد شارژ کارتریج های لیزری رنگی در مدل های مختلف ازجمله مدل M477fdw که قابل استفاده در پرینترهای چندکاره لیزری است، نکات مهمی وجود دارد که باید به آنها دقت شود: […]

  مرداد 8, 1399 - 2:39 ب.ظ
 • شارژ کارتریج های لیزری رنگی اچ‎پی M477fdw گفته

  […] درباره شارژ کارتریج های اچ پی hp […]

  مرداد 9, 1400 - 4:10 ب.ظ
 • شارژ کارتریج HP | نکات مهم در رابطه با شارژ مجدد کارتریج اچ پی گفته

  […] درباره شارژ کارتریج های اچ پی hp […]

  مرداد 11, 1400 - 1:49 ب.ظ
 • عوض کردن کارتریج های قدیمی پرینتر های HP گفته

  […] درباره شارژ کارتریج های اچ پی hp […]

  شهریور 3, 1400 - 11:29 ق.ظ
You must be logged in to post a comment.