HP search
Welcome to HP Customer Support
HP logo
نمایندگی کارتریج اچ پی – نمايندگی رسمی کارتریج hp – نمايندگی مركزی کارتریج اچ پی hp

چیپ کارتریج های لیزری رنگی و مشکی اچ پی

چیپ کارتریج، یکی از قطعات مهم کارتریج است که وظیفه ی آن، کنترل و پردازش داده ها است. شرکت اچ پی توانسته انواع چیپ ها با کیفیت های مختلف را به بازار عرضه کند و بعنوان یکی از معتبرترین تولیدکنندگان چیپست در دنیا محسوب می ...
موضوع مقاله:
مقاله های مرتبط:

چیپ کارتریج، یکی از قطعات مهم کارتریج است که وظیفه ی آن، کنترل و پردازش داده ها است. شرکت اچ پی توانسته انواع چیپ ها با کیفیت های مختلف را به بازار عرضه کند و بعنوان یکی از معتبرترین تولیدکنندگان چیپست در دنیا محسوب می شود. در این مقاله، به بررسی نحوه کار چیپ ها و انواع چیپ کارتریج های لیزری اچ پی می پردازیم.

چیپ کارتریج های لیزری و جوهرافشان

چیپ کارتریج یکی از قطعات کوچک و ظریف و هوشمند در پرینترها و دستگاه های کپی و از جنس سیلیکون است. وظیفه چیپ در کارتریج این است که فرا رسیدن زمان تعویض کارتریج را مشخص و اعلام کند. درواقع، چیپ کارتریج های جوهرافشان و لیزری، وظیفه شمارش تعداد برگ های چاپ شده توسط کارتریج را برعهده دارد. معمولا اگر تعداد چاپ برگه ها بیش از حد مجاز باشد این زمان فرا رسیده است.

نحوه کار چیپ کارتریج های لیزری

چیپ کارتریج بر میزان قطرات کارتریج خود و همچنین تعداد قطرات جوهر استفاده شده درهنگام چاپ نظارت داشته و سطوح را می خواند. برنامه ریزی شده هر چیپ برای طرح خاص تونر انجام شده و هشدارهای را نمایش می دهد.

زمانی چاپ انجام می شود که تعداد معینی از قطرات مورداستفاده قرار می گیرند. بنابراین، زمانی که کارتریج خود را شارژ می کنید، درصورت عدم ریست شدن چیپست، پیغام پر بودن کارتریج به شما نمایش می یابد.

انواع چیپ کارتریج

در پرینترها چیپست در دو نوع رنگی و مشکی (سیاه و سفید) تولید و به بازار عرضه شده اند. علاوه براین، چیپ کارتریج های جوهرافشان در دو نوع رنگی و سیاه و سفید و همچنین چیپ کارتریج درام نیز توسط این شرکت تولید می شوند.

چیپ کارتریج های درام نیز از نوع رنگی و سیاه و سفید است که در نوع لیزری تولید می شود و قابل استفاده در پرینترهای لیزری است. هریک از چیپ های تولیدی کاربردهای خاص خود را داشته و سازگار و متناسب با تعدادی از مدل های پرینتر است.

انواع چیپ های اچ پی را می توانید از نمایندگی اچ پی خریداری، تعمیر یا تعویض نمایید.

چیپ کارتریج های لیزری

چیپ کارتریج های لیزری

چیپ کارتریج های لیزری رنگی

همانگونه که از نام این کارتریج مشخص است، در کارتریج های لیزری از نوع رنگی قابل استفاده است. این چیپ از رنگ های مشکی، قرمز، آبی و زرد تشکیل شده است.

چیپ کارترج لیزری مشکی

این کارتریج در پرینترهای لیزری از نوع سیاه و سفید استفاده می شود.

چیپ کارتریج درام

این کارتریج در کارتریج های درام یا یونیت لیزری از نوع رنگی یا سیاه و سفید کاربرد دارد. این چیپ به شکل تکی ارائه و عرضه می شود. وظیفه آن شمارش تعداد برگه های چاپی در هنگام نصب یونیت است.

تعویض چیپ

به منظور تعویض و تعمیر چیپ  خود می توانید به نمایندگی اچ پی در تهران مراجعه نمایید. تمامی خدمات تخصصی موردنیاز تجهیزات اچ پی شما توسط کارشناسان متخصص شرکت انجام می شود. بهترین زمان برای تعویض چیپست هنگامی است که جوهر یا تونر دستگاه کپی یا پرینتر به اتمام رسیده باشد.

به دلیل بالا بودن هزینه های تعویض، بسیاری از کاربران ترجیح می دهند به جای تعویض، چیپست را تست کنند. تشخیص این موضوع برعهده و در توان متخصصان باتجربه ی نمایندگی است. آنها مشکلات پرینتر و قطعات آن را بررسی کرده و بهترین راه حل را بر می گزینند.

نمایندگی اچ پی

تمامی خدمات تخصصی محصولات و تجهیزات اچ پی از جمله فروش و خدمات پس از فروش مانند تعمیر قطعات، بهینه سازی، تعویض قطعات، تعمیر در محل، توسط نمایندگی اچ پی انجام می شود.

این خدمات توسط متخصصین ما با سال ها تجربه انجام می شود. به منظور کسب اطلاعات بیشتر به سایت ما مراجعه نموده یا با ما در تماس باشید.

Rate this post
🔔 دومین نفر باشید!!!
  • تونر اچ پی 37A | کارتریج های لیزری HP گفته

    […] های مقرون به صرفه با کیفیت بالا شناخته می شود. وظیفه ی چیپست در کارتریج لیزری HP ، چیست؟ اگر تمایل به آشنایی با چیپ کارتریج ها دارید […]

    مرداد 16, 1400 - 2:05 ب.ظ
You must be logged in to post a comment.