HP search
Welcome to HP Customer Support
HP logo
نمایندگی کارتریج اچ پی – نمايندگی رسمی کارتریج hp – نمايندگی مركزی کارتریج اچ پی hp

قطعاتی که در کارتریج های اچ پی بکاررفته و کارایی آنها

همانگونه که می دانید، کارتریج در دو نوع لیزری و جوهرافشان به بازار عرضه می شود. کارتریج لیزری در پرینترهای با قابلیت چاپ لیزری بکار می رود که برای چاپ متون مناسب تر است. کارتریج جوهرافشان در پرینتر جوهرافشان استفاده شده و مناسب چاپ عکس و تصویر است. قطعات کارتریج های اچ پی کمک می […]
موضوع مقاله:
مقاله های مرتبط:

همانگونه که می دانید، کارتریج در دو نوع لیزری و جوهرافشان به بازار عرضه می شود. کارتریج لیزری در پرینترهای با قابلیت چاپ لیزری بکار می رود که برای چاپ متون مناسب تر است. کارتریج جوهرافشان در پرینتر جوهرافشان استفاده شده و مناسب چاپ عکس و تصویر است. قطعات کارتریج های اچ پی کمک می کنند چاپ بدرستی انجام شود. در این مقاله به بررسی قطعات موجود در کارتریج لیزری اچ پی می پردازیم.

لیزری

قطعات کارتریج های اچ پی لیزری هریک وظایف خاصی را برعهده دارند. درصورتی خرابی هریک از این قطعات، روند چاپ با مشکل مواجه می شود.

تونر

تونر همان ماده مصرفی کارتریج لیزری بوده و حالت جامد دارد و وظیفه اصلی آن، ایجاد رنگ در برگه است. در پرینترهای مشکی از تونرهای مشکی یا سیاه سفید استفاده می شود و در پرینترهای رنگی از تونر رنگی استفاده می شود. استفاده از تونر با کیفیت بالاتر، چاپ با کیفیت بهتری را ارائه می دهد. درصورت خرابی یا معیوب بودن آن، می توانید به نمایندگی اچ پی مراجعه نمایید.

درام

این قطعه بعنوان مهمترین قطعه ی موثر در کیفیت چاپ شناخته می شود. قطعه ای استوانه ای شکل بوده و بر روی مخزن ضایعات کارتریج جای می گیرد. دارای خاصیت مغناطیسی بوده و با تابش لیزر باردار می شود. باردار بودن آن سبب جذب تونر شده و پس از چرخش، تونر اضافه آن توسط قطعه ای به نام بلید پاک می شود.

درام از جنس آلومینیوم است. سطح خارجی آن از عناصری تشکیل شده که دارای حساسیت به تابش لیزر یا نور است. درام قطعه ای بسیارحساس به ضربه است. درصورت اصابت ضربه ای کوچک، صدمه دیده و مجددا قابل استفاده نخواهد بود.

قطعات کارتریج های اچ پی: مگنت

مگنت نیز استوانه ای شکل بوده و خاصیت مغناطیسی دارد. روی مخزن ضایعات قرار گرفته و با خاصیت مغناطیسی خود، سبب جذب تونر به خود می شود.

درحین پرینت گرفتن، تونر به مگنت چسبیده و به مکان هایی از درام انتقال می یابد که حاوی نوشته است. مگنت معمولا عمر بالاتری نسبت به درام دارد و نسبت به درام، ارزان قیمت تر است.

قطعات کارتریج های اچ پی

قطعات کارتریج های اچ پی لیزری

بلید

وظیفه این قطعه از قطعات کارتریج های اچ پی که در زیر درام و بر روی مخزن ضایعات قرار دارد، پاک کردن تونر باقیمانده ی روی درام است.

به دلیل اینکه درحین پاک کردن تونر از روز درام، صدمه ای به درام وارد نشود، بلید لبه ای ژله ای دارد. از بین رفتن خاصیت بلید، سبب عدم توانایی آن در تمیز کردن تونر باقیمانده از روی درام می شود. درهنگام شارژ کارتریج نباید این قطعه را کاملا تمیز کرد زیرا در حین تماس با درام، خراب می شود.

قطعات کارتریج های اچ پی: چیست

تراشه ای کوچک است که بر روی کارتریج قرار دارد. این قطعه، تعداد برگ های پرینت گرفته شده و تعداد برگ های باقیمانده را در خود ثبت می کند. با پایان یافتن میزان چاپ در این تراشه، پرینتر نمی تواند به پرینت خود ادامه دهد و ارورهای مشاهده می شود.

فوم رولر

قطعه ای باریک و استوانه ای شکل و نرم و اسفنجی بوده و در زیر درام قرار دارد. وظیفه ی آن، شارژ ابتدایی درام است. نسبت به فشار و ضربه آسیب پذیر است.

نمایندگی اچ پی

سالم بودن تمامی این قطعات کارتریج های اچ پی در کنار یکدیگر، سبب ارائه یک چاپ بی نقص و کامل می شود. درصورت خرابی برخی از این قطعات، باید قطعه را تعویض نمایید. اما خرابی برخی از قطعات دیگر، قابل تعمیر است. تشخیص این موضوع، بر عهده متخصصین باتجربه در نمایندگی اچ پی است. به منظور کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین ما در تماس باشید.

 • علی مینویی گفته

  سلام
  ممنون از سایت خوبتون لطفا در مورد شارژ کارتریج های جوهرافشان HP هم اطلاع رسانی بفرمایید

  مرداد 8, 1399 - 1:15 ب.ظ
 • علی مجدی گفته

  سلام لطفا در مورد شارژ کارتریج های اچ پی HP اطلاع رسانی بفرمایید
  ممنون

  مرداد 8, 1399 - 1:20 ب.ظ
🔔 سوال دارید؟ 2 نفر پرسیدند!!!